O nás

Obecně prospěšná společnost Ekocentrum Oldřichov v Hájích byla založena v roce 2001. Vznik společnosti inicioval Suchopýr o.p.s., který byl společně s Obcí Oldřichov v Hájích prvním zakladatelem. V roce 2005 se stal třetím zakladatelem společnosti Liberecký kraj.

Původním posláním společnosti byla obnova 300 let staré hrázděné zemědělské usedlosti pro potřeby ochrany přírody a environmentálního vzdělávání. Se zvyšujícími nároky na zajištění stále se rozšiřujících aktivit byl areál ekocentra postupně rozšiřován o další objekty. Prvním z objektů byla farma s původními českými plemeny hospodářských zvířat. Následovala výstavba „Slunečního domu“ kde vznikla ubytovací kapacita pro školní třídy a rodiny s dětmi. V suterénu objektu se nachází přírodovědná expozice „Jizerky všemi smysly“, která zábavnou formou přibližuje návštěvníkům rozmanitou přírodu Jizerských hor.

Nejnovějším projektem je otevření Domu přírody Českého ráje v Dolánkách u Turnova, kde jsme v dubnu 2016 otevřeli interaktivní expozici o fenoménech Českého ráje. Dům přírody je návštěvnickým centrem této chráněné krajinné oblasti. Jedná se o dlouhodobý projekt realizovaný společně s Agenturou ochrany přírody a krajiny České republiky.

Společnost je vedená v rejstříku obecně prospěšných společností u Krajského soudu, pobočka Liberec pod spisovou značkou O 99.

Identifikační údaje společnosti:

Ekocentrum Oldřichov v Hájích, z. ú. 
463 31 Oldřichov v Hájích 5

Statutární zástupce: Jana Maryšková, ředitelka
E-mail: jana.maryskova@eko-centrum.eu
Mobil: +420 776 334 272